Přehled výrobců a dovozců střešních krytin

Přehled výrobců a dovozců střešních krytin

1.11.2019 - Chystáte si pořídit novou střešní krytinu? Máte už jasno ve výběru konkrétního druhu střešní krytiny, ale nevíte jakého výrobce zvolit? Zde vám předkládáme přehled výrobců a dovozců střešních krytin, kteří působí na českém trhu, včetně jejich specifikace. Cílem tohoto přehledu není hodnocení jednotlivých firem.

Pálená střešná krytina

BRAMAC

Společnost BRAMAC vyrábí pálené tašky Bramac, které představují tradiční střešní krytinu. Tato střešní krytina je vyráběna z prvotřídních surovin: písku, vody, portlandského cementu a pigmentů oxidu železa. Pálené tašky Bramac jsou vhodné pro novostavby, rekonstrukce i pro památkové chráněné budovy. Pro tuto střešní krytinu je charakteristická ekologická výroba.

CREATON South East Europe

Společnost CREATON South East Europe je výhradním dovozcem německé pálené střešní krtiny Creaton pro český trh. Pálené střešní krytiny Creaton chrání střechu před povětrnostními vlivy i při nízkých sklonech střechy. Tyto střešní krytiny jsou nabízeny v širokém spektru barev.

Fous Střechy

Společnost Fous Střechy má výhradní zastoupení pro pálenou střešní krytinu Meindl pro Českou republiku. Tato střešní krytina vyniká pevností, odolností vůči UV záření a stálostí rozměrů. Krytina se vyrábí ve třech barevných odstínech a je odolná vůči povětrnostním vlivům.

Röben Tonbaustoffe

Společnost Röben je výrobce pálené střešní krytiny Bergamo, Piemont a MONZAplus. Tyto pálené střešní krytiny jsou vhodné pro každou střechu a jsou vyráběny v několika barevných odstínech.

STAV-INVEST

Společnost STAV-INVEST je výhradním dodavatelem pálené střešní krytiny Walther od německého výrobce Walther Dachziegel a Jacobi Tonwerke pro Českou republiku. Pálené střešní krytiny Walther jsou charakteristické dlouhou životností a barevnou stálostí. Společnost STAV-INVEST je také dodavatelem pálené střešní krytiny Nelskamp od německé firmy NELSKAMP.

STŘECHY FRANCIE

Společnost STŘECHY FRANCIE je hlavním partnerem výrobce francouzských pálených tašek značky IMERYS pro Českou republiku. Pálená střešní krytina IMERYS je charakteristická vysokou odolností proti mrazu, nízkou nasákavostí a barevnou stálostí.

TONDACH Česká republika

Společnost Tondach, která je součástí skupiny Wienerberger vyrábí osvědčenou pálenou střešní krytinu, která je vhodná pro všechny druhy staveb včetně rekonstrukce historických objektů.  Pálená střešní krytina Tondach je vyráběna v bohaté barevné škále.

Betonová střešní krytina

BESK

Společnost BESK je český výrobce betonové střešní krytiny. Tašky jsou probarvené ve hmotě a opatřené akrylátovým nástřikem.  Firma BESK nabízí betonové tašky v pěti barevných odstínech a rovněž dodává široký sortiment špičkového montážního příslušenství pro střešní krytiny.

BETONPRES

Společnost Betonpres vyrábí a dodává na trh betonovou střešní krytinu včetně betonových doplňujících tvarovek. Při výrobě jsou používány přírodní suroviny, které zaručují naprostou ekologickou nezávadnost. Krytinu je možné využít ve všech nadmořských výškách.

BRAMAC

Společnost BRAMAC je také výrobcem betonových střešních tašek Bramac. Povrchová úprava betonových tašek zahrnuje širokou nabídku od přírodního povrchu až po povrch s ochrannou vrstvou. Je možné volit povrch od hrubé struktury až po ideálně hladký povrch. Betonové tašky Bramac disponují širokou škálou barev a rozmanitostí profilů. Mezi výhody střešních tašek Bramac patří extrémní pevnost a ekologická výroba.

FILKO – Zdeněk Filipský

Firma Filko se zabývá výrobou vlastní betonové střešní krytiny Filko. Betonové střešní tašky Filko jsou vysoce odolné proti povětrnostním vlivům. Díky hladkému povrchu zabraňují usazování prachu a nečistot. Střešní krytina Filko je dodávána v několika barevných odstínech. Společnost se také věnuje střechám na klíč a doplňkovým službám.

KB-BLOK systém

KB-BLOK je česká firma podnikající v oblasti výroby betonových prvků a prodeje stavebních materiálů. Společnost vyrábí betonovou střešní krytinu KB-BLOK, která vyniká elegantním tvarem, stálobarevností a širokou škálou barevného provedení.

KM BETA

Společnost KM BETA vyrábí betonovou střešní krytinu, která je charakteristická vysokou pevností. Na trh dodává střešní krytinu KMB BETA, KMB ROTA a KMB HODONKA. Betonové střešní krytiny dodává v několika barevných odstínech s matnou nebo lesklou povrchovou úpravou.

Lambda Develop

Společnost Lambda Develop je výhradním dovozcem a distributorem betonové střešní krytiny BENDERS od německo-švédské firmy Benders pro Českou republiku. Střešní krytina BENDERS je charakteristická svou pevností, vodotěsností a mrazuvzdorností.

Mediterran CZ

Společnost Mediterran se zabývá výrobou šesti typů betonových střešních krytin Terran. Barevná škála této střešní krytiny se skládá z cihlově červené, višňově červené, hnědé a antracitové barvy. Betonová střešní krytina Terran je vodotěsná, mrazuvzdorná a na povrchu se nachází homogenní ochranná vrstva.

STAV-INVEST

Společnost STAV-INVEST je oficiálním partnerem německé společnosti NELSKAMP, která vyrábí také betonové krytiny Nelskamp. Tato střešní krytina má vynikající pevnost a odolnost proti zlomu. Betonové krytiny Nelskamp jsou odolné proti zarůstání mechem a nepředstavují pro střechu žádné nadstandardní zatížení.

STŘECHY KMB

Společnost Střechy KMB je výhradním distributorem dánské betonové tašky IBF pro Českou republiku. Betonové střešní tašky IBF jsou prověřeny v drsných podmínkách evropského severu. Střešní taška IBF zabraňuje zarůstání mechem a lišejníky a je dostupná v několika barevných provedeních.

Plechová střešní krytina

ADA GROUP

Firma ADA GROUP je výrobce plechových střešních krytin, trapézových střešních krytin, střešních a fasádních panelů. Při výrobě využívá směsi kameniva a žebříkové oceli, které zvyšují odolnost a pevnost výrobku. Ve svém sortimentu mají i střešní doplňky.

Blachdom Plus

Společnost Blachdom Plus se zabývá výrobou ocelové střešní řady Omak Line. Tyto střešní krytiny lze použít k rekonstrukci nebo k výstavbě občanských a průmyslových staveb.  Střešní krytina Omak Line se vyznačuje odolností proti povětrnostním podmínkám a jednoduchou montáží. Společnost nabízí i trapézové plechy.

Borga

Společnost Borga nenabízí pouze ocelové haly, ale i širokou nabídku ocelových střešních krytin a střešních doplňků. Plechová střešní krytina Borga se vyznačuje vysokou kvalitou a je dodávána v různých tvarech a barvách.

BRAMAC

Společnost BRAMAC je také oficiálním distributorem plechové šablony Decra pro Českou republiku. Plechová střešní krytina Decra se vyrábí v Belgii a zahrnuje širokou nabídku plechových šablon, barev a příslušenství.

DEKMETAL

Společnost DEKMETAL je členem skupiny DEK a.s., která je největším dodavatelem stavebních materiálů v České republice a na Slovensku. Společnost se zabývá především zpracováním polakovaného plechu, ze kterého vyrábí velkoformátovou střešní krytinu MAXIDEK a DEKTILE s dokonalou imitací klasických tašek.

EVERTILE

Společnost EVERTILE je český výrobce lehkých ocelových a hliníkových střešních krytin. Vyrábí ocelové střešní krytiny s povrchovou úpravou s kamenným granulátem. Ve svém sortimentu má maloformátovou plechovou střešní krytinu, kterou lze využít i na složitě členité střechy. Tyto střešní krytiny jsou vhodné i pro náročné klimatické podmínky.

Isola Powertekk

Společnost Isola vyrábí ocelovou střešní krytinu Isola Powertekk Exlusive, která zaručuje vysokou pevnost a stabilitu střechy. Vrstva žárového pozinku zajišťuje ocelové střešní krytině ochranu proti korozi. Tato střešní krytina je se svojí váhou ideální k použití na všech střechách včetně střech s lehkou konstrukcí.

H & B delta

Společnost H & B delta se zabývá výrobou hliníkové střešní šablony Delta, která je vhodná pro novostavby, tak rekonstrukce rodinných domů či průmyslových hal. Střešní šablona Delta se vyrábí z přírodního a lakovaného plechu. Díky použití kvalitních polyesterových laků je k dostání v několika barevných odstínech.

KAZBET GROUP

Společnost KAZBET je výrobce plechové střešní krytiny a střešních a stěnových trapézových plechů. Střešní krytiny nabízí v několika barevných provedeních. 

KERAMET

Společnost KERAMET je český výrobce lehkých střešních krytin z hliníku a jeho slitin, které jsou vhodné pro šikmé střechy už od sklonu 5 stupňů. Produkty nabízí v přírodním nebo lakovaném provedení. Hliníkové krytiny vyrábí v patnácti barevných odstínech a různých tloušťkách.

KLEMPOS – STŘECHY

Společnost KLEMPOS – STŘECHY je výhradním distributorem hliníkových a ocelových střešních krytin značky Clara. Materiály pro výrobu krytin Clara dodávají světoznámí výrobci hliníku a oceli. Mezi hlavní přednosti této krytiny patří zejména nízká váha, vysoká pevnost a odolnost proti korozi. 

Lambda Develop

Společnost Lambda Develop je také výhradním dovozcem a distributorem plechových střešních krytin finské firmy WECKMAN. Krytiny Weckman jsou vyrobené z kvalitní oceli a jsou k dostání v různých povrchových úpravách a barvách. Předností této krytiny je snadná montáž a nenáročná údržba.

LEGOS

Společnost LEGOS s.r.o. nabízí ucelenou řadu lehkých střešních krytin a trapézových plechů včetně příslušenství. Pro výrobu střešních systémů používá výhradně materiály od svých švédských partnerů. Tato plechová střešní krytina je kombinací nízké hmotnosti a elegantního vzhledu klasické skládané taškové krytiny.

Lindab

Společnost Lindab se zabývá výrobou plechové střešní krytiny, která je profilována do tvaru klasických střešních tašek s výraznou nebo nenápadnou vlnou. Střešní krytina Lindab je dodávaná v široké nabídce barev. Charakteristickou vlastností této krytiny je snadná a rychlá montáž a minimální údržba.

MASLEN

Společnost MASLEN se zabývá výrobou střešních krytin a trapézových plechů a zpracováním pozinkovaných a lakoplastovaných plechů. Společnost nabízí šest typů střešních krytin v různých barevných provedeních.

PEMA ROOFS

Společnost PEMA ROOFS je výhradním dovozcem střešního systému GERARD do České republiky. Střešní krytina GERARD je vhodným řešením pro rekonstrukci střech i novostavby domů. Má přirozený vzhled díky povrchové vrstvě kamenného posypu a dokáže odolávat i extrémním vlivům počasí. Krytina se vyrábí v sedmi tvarových profilech ve dvanácti odstínech.

PREFA Aluminiumprodukte

Společnost PREFA se zabývá výrobou hliníkové střešní krytiny.  Střechy PREFA jsou opatřené barevným nátěrem, který zajišťuje přídavnou ochranu základního materiálu a jsou vhodné i do extrémních klimatických podmínek. Tato střešní krytina je odolná proti korozi a dodává se v několika barevných odstínech v maloformátovém provedení.

RHEIZINK ČR

Společnost RHEINZINK vyrábí titanzinek, který se používá na kovové střechy po celém světě. Plechová střecha z titanzinku je bezúdržbová a charakteristická moderním vzhledem. Titanzinek se využívá i na výrobu okapů, žlabů apod.

ROMAX CZ

Společnost ROMAX CZ vyrábí kvalitní a cenově dostupné plechové střešní krytiny v různých barevných odstínech a povrchových úpravách. Tyto střešní krytiny jsou vhodné pro dřevostavby, průmyslové objekty i rodinné domy. Ve svém sortimentu má i trapézové plechy a další střešní doplňky.

Ruukki CZ

Společnost Ruukki je odborníkem na ocelové střešní krytiny s povrchovou úpravou GreenCoat, které se vyznačují svojí trvanlivostí a kvalitou. Tyto střešní krytiny jsou vhodné pro novostavbu i rekonstruované budovy. Společnost vyrábí i maloformátovou plochou střešní krytinu s prolisy a bez prolisů.

SATJAM

Společnost SATJAM působí na českém trhu jako výrobce a dodavatel ocelových a hliníkových lehkých střešních krytin a trapézových plechů. Společnost dodává střešní krytinu ve velkoformátovém i maloformátovém provedení, které jsou vhodné pro rekonstrukci i novostavbu. Společnost SATJAM vyrábí také střechy na míru dle požadavků zákazníka.

STATO střechy

Společnost STATO střechy se specializuje na výrobu, dovoz a prodej široké škály střeních krytin, trapézových plechů a okapových systémů. Společnost spolupracuje se švédskou firmou Areco a využívají tak kvalitního švédského plechu se směsným povlakem Al-Zn. Dále spolupracuje s firmou BUDMAT, která využívá materiály z oceli. Jejich ocelové krytiny ve tvaru tašek jsou vyrobeny převážně z kvalitní pozinkované oceli.

Střechy COMAX

Střechy COMAX nabízejí řešení pro stavbu i rekonstrukci šikmých střech. V sortimentu mají velkoformátové plechové krytiny, které vynikají nízkou hmotností, širokou barevnou škálou a stálobarevností.  K plechovým střešním krytinám dodávají veškerý doplňkový sortiment a zabývají se také zakázkovou výrobou dle přání zákazníka.

Ostatní druhy střešních krytin

CAPACCO

Společnost CAPACCO vyrábí plastovou střešní krytinu, která svým vzhledem imituje přírodní břidlici. Tato střešní krytina je vhodná pro rekonstrukci střech i novostavby. Krytina je vyráběna z recyklovaného plastu kabelových izolantů (PVC). Jedná se o maloformátovou střešní krytinu, která je vysoce odolná povětrnostním vlivům.

Cembrit

Společnost Cembrit se zabývá výrobou vlnité vláknocementové krytiny, která je použitelná na všechny typy šikmých střech. Jedná se o lehkou a pevnou krytinu, která vyniká svou životností, stálou barevností a odolností proti tvorbě mechů. Je k dostání v široké nabídce barev.

Charvát

Společnost Charvát je český výrobce asfaltových hydroizolačních pásů a asfaltových střešních šindelů, které exportuje i do zahraničí.  Produkty jsou dodávány v několika barevných provedeních.

Isola Powertekk

Společnost Isola se zabývá také výrobou asfaltových šindelů Isola, které zaručují vodotěsnou střechu odolnou proti nejsilnějším větrům, bouřkám a dešťům. Povrch z barvené přírodní břidlice je navíc odolný proti UV záření a chrání šindel proti mechanickému poškození. 

KVK PARABIT

Společnost KVK PARABIT je největším výrobcem asfaltových pásů v České republice. Společnost vyrábí modifikované asfaltové šindele KERABIT, které se používají jako střešní krytina pro šikmé a strmé střechy.

NSQ

Společnost NSQ je výhradním zástupcem společnosti SSQ pro Českou a Slovenskou republiku. NSQ dodává na český trh střešní břidlici Del Carmen.

ONDULINE

Společnost Onduline vznikla ve Francii a nabízí ve svém sortimentu asfaltové střešní krytiny a plastové střešní krytiny, které jsou využitelné od rodinných domů až po průmyslové stavby. Krytiny Onduline je možné použít od sklonu 17°. Střešní krytina Onduline je také vhodná pro pergoly a prosvětlení jakékoliv střechy.

PROKOM R & S

Společnost PROKOM je oficiálním distributorem finského asfaltového modifikovaného střešního šindele KATEPAL. Asfaltové střešní šindele jsou charakteristické vysokou pevností v ohybu a odolností proti natržení. Střešní šindele si zachovávají pružnost i v chladu a jedná se o materiál s dlouhou životností.

REGRA PLAST

Společnost REGRA PLAST se zabývá výrobou plastových střešních krytin EUREKO. Suroviny pro výrobu jsou získávány separací odpadních plastů vznikajících především v automobilovém průmyslu. Střešní krytina EUREKO odolává mechům a lišejníkům a je odolná vůči prošlápnutí. Skvěle imituje přírodní materiály.

RICHTER – Pizarras

Společnost RICHTER – Pizarras se zabývá výrobou střešní krytiny z přírodní břidlice. Břidlicovou krytinou se dají pokrýt všechny sebesložitější části střech. Společnost vyrábí jakékoliv rozměry a tvary střešních břidlic. Tuto střešní krytinu je možné využívat ve všech podnebních pásmech a je charakteristická svou mrazuvzdorností.

TOPSTEIN

Společnost TOPSTEIN se zabývá výrobou střešní krytiny z přírodní břidlice. Střešní krytinu z břidlice dodává pod obchodním názvem TROPPA.