Přehled zdících materiálů – výrobci a dovozci materiálů, ze kterých lze postavit hrubou stavu

Přehled výrobců a dovozců zdících materiálů

16.11.2019 - Zde je přehled výrobců a dovozců základních zdících materiálů v České republice, ze kterých lze postavit hrubou stavbu.

Plné (klasické) a dutinové pálené cihly a nepálené cihly

Cihelna Bratronice, s.r.o.

Společnost Cihelna Bratronice vyrábí plné pálené cihly klasického formátu, které jsou vhodné pro zdění chráněného nosného i nenosného zdiva. Cihly vynikají výbornou schopností akumulace tepla, zvukovými izolačními vlastnostmi a požární odolností. Dále se zabývá i výrobou nepálených cihel.

Cihelna Polom, s.r.o.

Společnost Cihelna Polom je výrobce kvalitních plných, voštinových a dutinových cihel, které vynikají skvělými akumulačními schopnostmi a tepelnou izolací. U některých vybraných druhů zajišťuje i zakázkovou výrobu.

Cihelna Vysoké Mýto, s.r.o. 

Společnost Cihelna Vysoké Mýto je výrobce a dodavatel pálených cihel menšího formátu a doplňkových výrobků. V sortimentu lze najít tradiční plnou cihlu, cihlu dvouděrovou, voštinovou a další formáty cihel. Dále lze v nabídce najít i nepálené cihly.

HELUZ cihlářský průmysl, v. o. s.

Společnost Heluz vyrábí cihly s různými parametry, stropy, překlady a komíny. Nabízí také materiály pro zdění, jako lepidla na cihly, tepelněizolační matky, omítky a zdící pěnu.  Tato česká firma se řadí mezi tři největší výrobce zdících systémů na českém trhu.

KM Beta, a. s.

Společnost KM Beta vyrábí ucelený pálený cihelný systém PROFIBLOK, který tvoří pálené tvarovky pro vnější a vnitřní nosné zdivo, příčkové zdivo a stropní konstrukce.

Wienerberger, s. r. o.

Společnost Wienerberger řídí výrobu a prodej žádaných výrobků Porotherm pro pozemní stavby. Tato společnost vyrábí cihelné bloky pro vnější i vnitřní zdivo, keramobetonové překlady a keramické polomontované stropy značky Porotherm.

Zlínské cihelny, s. r. o.

Společnost Zlínské cihelny navazují na tradici bývalé Baťovy cihelny. Vyrábí široký sortiment páleného zdiva, které mají široké využití. Výrobky jsou mrazuvzdorné či určené pro opravu historických památek.

Betonové tvárnice, pórobeton a lehčené betony

B&BC, a.s.

Společnost B&BC se zabývá výrobou betonových stavebních dílů a transbetonů. V sortimentu společnosti lze pro pozemní stavby najít základové tvárnice, filigránové panely a stropní desky. Dále pak vyrábí betonové prvky pro kanalizace a další prvky.

EKO BET Plaňany, s. r. o.

Společnost EKO BET Plaňany se zaměřuje na výrobu betonu a liaporbetonu, ze kterých připravuje tvárnice. Tato společnost zajistí kompletní materiál pro hrubou stavbu i dokončovací práce.

FINO trade, s. r. o.

Společnost FINO trade se zabývá výrobou betonových výrobků a zboží, mezi které patří kompletní zdící systém, včetně základových tvárnic. Dále vyrábí stropní systém TRIGON.  

IZOBETON (D1 EXIT 330 s. r. o.)  

Společnost IZOBETON (D1 EXIT 330 s. r. o.) vyrábí odlehčené betonové tvarovky s názvem IZOBETON, které je možné použít při realizaci průmyslových, inženýrských i občanských staveb. Lze je použít pro základové, svislé i stropní konstrukce. Mezi výhody patří nízká hmotnost a dobré izolační vlastnosti.

PORFIX CZ, a. s.

Společnost PORTFIX CZ se zabývá výrobou pórobetonu, který je charakteristický tepelněizolačními vlastnostmi a požární odolností. Tato společnost vyrábí komplexní stavební systém, který tvoří tvárnice, příčkovky, stopní nosníky a další.    

Pozemní stavby Třebíč, s. r. o.

Společnost Pozemní stavby Třebíč se kromě realizací a rekonstrukcí zabývá i stavební výrobou z betonu – prefabrikovaných betonových dílců a zdících betonových tvárnic.

PRESBETON Nova, s. r. o. a PRESBETON Drahotuše, s. r. o.

Společnosti PRESBETON Nova a PRESBETON Drahotuše se řadí mezi přední české výrobce betonového zboží pro stavby a úpravy komunikací. Výrobky PRESBETON vynikají dlouhou životností, mrazuvzdorností a ekologičností.

Xella CZ, s. r. o.

Společnost Xella CZ zastupuje v České republice proslulou značku pórobetonu YTONG, která je velice známá a oblíbená. Tvárnice YTONG je charakteristická svojí tepelnou izolací. Dále pak nabízí tepelněizolační desky Multipor.

Vápenopískové cihly

Kalksandstein CZ, s. r. o.

Společnost Kalksandstein CZ poskytuje odborné poradenství v oblasti stavebních hmot a technologií pro výrobce vápenopískových cihel Zapf Daigfuss, které nabízí ve svém sortimentu. Vápenopískové cihly jsou charakteristické vysokou pevností, trvanlivostí a dobrými izolačními vlastnostmi.

KM Beta, a. s.

Společnost KM Beta je výrobce vápenopískových zdících prvků Sendwix, které se dají využít pro obvodové i vnitřní zdivo. Tyto cihly vynikají svoji pevností a zvukově izolačními vlastnostmi.

Vapis stavební hmoty, s. r. o.

Společnost VAPIS stavební hmoty je dceřinou firmou společnosti Baustoffewerke Dresden. Vyrábí a dodává na český trh vápenopískové zdící prvky a systémy pod značkou VAPIS, které mají široké využití, z nichž většina je vyrobena v drážďanské cihelně.

VPC, s. r. o.

Společnost VPC vyrábí vápenopískové cihly (plné, děrované, barevné a štípané) pro výstavbu vnitřního zdiva i nosné zdi. Vápenopískové cihly vynikají vysokou pevností, dobrými zvukově izolačními schopnostmi a akumulací tepla.

Xella CZ, s. r. o.

Společnost Xella CZ, kromě pórobetonu YTONG, dále nabízí vápenopískové tvárnice Silka, které lze použít pro nosné a ztužující stěny s vysokou únosností a akustické dělící stěny.